Po roce opět semifinále v Edenu

Tak se to po dvou letech zase podařilo! Semifinálová série Motoru je už pár dní minulostí, výjezd do Pardubic na první barážové klání se pomalu ale jistě blíží. To je ideální čas si trochu zavzpomínat na dva (v hledišti i na ledě) povedené výjezdy do slávistického Edenu.

Série se přesouvala do matičky Prahy za stavu 1:1, kdy se Motoru nepodařila druhá třetina druhého klání. Také o něm byla často slyšet zmínka na již tradičním předzápasovém pivě v hospodě Stará Kotelna, která byla opět zaplněna především Motoráky. Prvnímu venkovnímu zápasu série přálo velmi pěkné počasí, několik hloučků fandů s půllitrem tak okupovalo hospodu i z venčí. Po náležitém posilnění fanoušky čekala celkem dlouhá fronta u vchodu, kterou místy lemovali těžkooděnci. Ze zimáku se zatím linuly chorály, ač chybělo do zápasu dobrých 20 minut. Atmosféra byla prostě parádní. Také Motor čekal velice důležitý zápas o znovu vedení v sérii.  O tom, jak skvěle se fandilo, či odhady, kolik nás tam vlastně fandilo, však, čtenář promine, nechám na jiných. Koneckonců, nesvedu to popsat lépe než fotky či mnohá videa. Pokusím se spíše poskládat střípky a postřehy (nejen) z těchto zápasů.

První důležitý fakt je, že by se do Edenu neměla nosit naše vlajka. Má to hned dva důvody: jelikož nás bylo v sektoru na stání opravdu hodně, nebyla první zápas vůbec vidět (což je velká škoda). Další důvod je, že někteří jedinci jí byli schopni nechat pověšenou a opustit zimák. Naštěstí se jí ujali jiní PMF (rozuměj MY) a ještě po zápase byla řádně využita. O tom ale později.

Eden je opravdu zastaralá hala, která představuje mnohé nástrahy, které by člověka mnohdy nenapadly. Jednou z nich je i potrubí klimatizace, ze které během prvního zápasu (ač nenápadně) vystřelily dva kusy ledu, letící kousek od hlav fanoušků, které se rozbily o plexisklo. Vtip je v tom, že v místě dopadu onoho ledu stál celou dobu sekuriťák, který jen pár vteřin předtím poodstoupil…

Co se naší tradiční rubriky o občerstvení týče, mohu pouze konstatovat, že klobása je stále stejně podprůměrná a pivo, ač stále nedobré, drahé. Ty čtyři pětky jsou prostě moc. Kladu si však otázku, jestli by to bylo v extralize jiné, lepší. Mé mnohé zkušenosti říkají opak. Nu, již v Pardubicích se nabízí možnost srovnání.

Jak známo, Slávie musí šetřit. Projevilo se to nejen na hráčích, ale dokonce i na pucích. Měl jsem to štěstí, že jsem i letos chytil hraný puk a k mému překvapení letos nebyl potištěný jako před rokem. Abych se přiznal, nevím, jestli je máme potištěné my v Budvar aréně, ovšem Slávie upustila i od této drobnosti.

Nyní již ke slíbenému využití vlajky po zápase! Hned několik PMF se nás náhodou sešlo v tramvaji číslo 7 a překvapivě jsme jeli na stejnou zastávku, která byla ještě dobrých pár minut jízdy. Nenapadlo nás tedy nic lepšího, než rozvěsit vlajku po tramvaji a zplna hrdla hlaholit chorály na počest našeho těsného vítězství 2:1, které bylo shodné i se stavem série. Troufám si tedy tvrdit, že i letos byla opět vypravena legendární PMF tramvaj.

V sobotu se Praha probudila do chladného a občas i deštivého dne. Kolem Staré Kotelny už stálo jen pár lidí, většinou kuřáků, kteří si museli svou vášeň dopřát vně zařízení. I tentokrát byla hospoda plná a hlučná. Ovšem toho dne za to nemohli jen Budějčtí fans. Snad i jako provokace tam totiž slavnostně obědvali páťáci Slávie, kteří vyhráli ligu, jak jsme se o přestávce mezi třetinami dozvěděli. V hospodě tedy bylo k nehnutí, navíc přeráželi tank, čemuž odpovídala i kvalita piva (nutno dodat, že poslední kusy byly za příznivější cenu). O to větší důvod jít dříve na značky. Navíc, fronta nebyla moc dlouhá. Tentokrát se podařilo umístit vlajku tak, aby byla alespoň trochu viditelná, což byl celkem úspěch. Atmosféra snad ještě o chlup lepší, než předešlého dne, poprvé letos vyprodaný Eden, jasná výhra našich 4:0. K tomu snad není ani co dodat.

Je ale škoda, že se ani letos nepovedlo domluvit a vytvořit nějaké pěkné choreo, které by dodalo fandění šmrnc dokonalosti. Na druhou stranu, když se člověk podívá na videa, až ho z toho mrazí, jaká atmosféra na Slávii panovala.

Na závěr bych chtěl vyjádřit svůj obdiv tomu chlapovi, který měl koule na to jít ve slávistickém dresu a se šálou kolem krku doprostřed motoráckého kotle (opravdu stál cca v půlce vzdálenosti mezi oběma spíkry) během zápasu a neměl se co divit, že se k němu vydalo několik černých mikin…

PS pro Afra: Normani! Všude sou Normani!

Video:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*