Na Smetín! Na Lapač!

Každý, kdo má rád hokej a živou atmosféru na stadionu, někdy musí navštívit i zimák Na Lapači. Ani my jsme neodolali. Dlouho to vypadalo, že z Prahy pojedeme podpořit Motor na šlágr kola jen ve dvou a vlakem, nakonec jsme ale vypravili čtyřčlennou posádku vozem tovární značky Škoda. D1 samozřejmě ucpaná, takže si našinec mohl prohlédnout v Praze neznámou věc-sníh. Kolonu jsme nakonec objeli a díky tomu jsme snad jedni z mála, kteří kdy navštívili nejznámější vesnici v ČR Větrný Jeníkov a přilehlé zasněžené silnice.

Zbytek cesty proběhl rychle a bez problémů, ač za Zlínem jsem měl dojem, že nemíříme k městu, ale k  nějaké osadě v horách. Naše první kroky na Smetíně nevedly na Lapač, ale do místního minipivovaru Valášek, kde proběhlo předzápasové ochutnání tamní pivní produkce. Pěší cestou na zimák bylo empiricky zjištěno, že obuv PMF není kompatibilní s neudržovanými chodníky s ledovkou či rozbředlým sněhem Smetína. Samotný Lapač mě zaujal svým dosti nezvyklým architektonickým řešením. Na zimáku mě překvapilo hned několik věcí. Zaprvé je ze sektoru hostí skvěle vidět na ledovou plochu, zadruhé tvar střechy ve tvaru U znemožňuje ve vyšších patrech sektoru hostí vidět polovinu protějšího sektoru na stání, tak oblíbeného fotografy, za třetí, že na stadionu (alespoň v sektoru hostí) bylo teplo a za čtvrté, že i když se vláčím z Prahy na druhou stranu republiky, bude mi nabídnut Staropramen za 30.

Nyní ale k samotnému zápasu, který rychlostně snesl extraligová měřítka. V první třetině vynikl především famózní zákrok Strmeně, jinak nás dle mého domácí tým tlačil a byl nebezpečnější. Druhá třetina naopak vyšla nám. O přestávce jsem si říkal, že góly padají jen do jedné branky a doufal, že to ve třetí třetině prolomíme. Bohužel se tak nestalo, obrat zahájil nikým nehlídaný Rob z dorážky a hráče s M na hrudi to očividně rozhodilo tak, že přestali bránit a rozhodující gól byl na světě. I tak je potřeba naše pochválit. Více takových zápasů! Že by se mi líbil výkon rozhodčích se opravdu říct nedá, na druhou stranu, nechat se vyloučit za technické prohřešky, jako špatné vhazování či příliš mnoho hráčů, to je již klasický kumšt! I přes prohru byl ale zážitek vynikající a místní uměli vytvořit až elektrizující atmosféru. Po zápase jsme se vrátili k minipivovaru Valášek, kde proběhlo občerstvení a nákup pivních zásob na cestu domů.

Skupina tamních fandů domácích s námi prohodila pár slov a popřáli hezkou cestu, což se hodilo, jelikož na D1 hustě sněžilo a rychlost kolem padesátky určovaly sypače před námi.

Možná i díky tomu padlo rozhodnutí zastavit na kávu na benzince. Tamní prodavač, fanoušek Havl Brodu se hned, co zjistil naší motoráckou příslušnost, jal rozmlouvat o Endálovi a trablech našich klubů. Nejvíce nás ale probudil dotírající místní popleta, který tam lemtal prý již čtvrtou hodinu pivo, ptal se nás, jestli náhodou nejsme hokejisti a pletl si našeho Bradleyho se zesnulým Jiřím Bradym… a taky hokej s fotbalem. Od zastávky již cesta uběhla plynule a v pořádku a my se tak můžeme těšit na další výjezd za Motorem.

Video na závěr:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*